Wyszukaj...
0
TOP
Lifestyle

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O MOBILNYCH PRESETACH DO LIGHTROOM CC PRZED ZAKUPEM?


Zanim kupisz Presety Lightroom, powinieneś przeczytać  najważniejsze informacje na ten temat. Jeśli wcześniej nie miałeś doświadczenia z presetami i nie jesteś zaznajomiony z tym tematem, to nie ma problemu. W poniższych krokach powiem ci wszystko, co musisz o tym wiedzieć.


Czym są ustawienia Lightroom?
Zasadniczo, ustawienia wstępne to filtry, które można zastosować do zdjęć. Ich użycie zmienia kolory, kontrast, ostrość, rozjaśnienia i cienie, i tworzy wygląd, jaki chcesz dla swojego obrazu. W zależności od używanego presetu wygląd, który jest inny. 


Czy mogę zastosować ustawienia wstępne do dowolnego obrazu?Teoretycznie można zastosować dowolne ustawienie wstępne do dowolnego obrazu, zarówno JPEG, jak i RAW. Możesz jednak uzyskać najlepsze wyniki dla swoich zdjęć, jeśli nagrywasz je w formacie RAW, a następnie edytujesz w tym formacie.RAW (angielski jako „surowy”) odnosi się do surowego formatu danych w fotografii. Zdjęcia wykonane w formacie RAW zawierają wszystkie informacje o obrazie przechwycone przez czujnik obrazu. Obrazy wykonane w formacie RAW są w zasadzie cyfrowym negatywem, który musi zostać opracowany po fakcie. Ze względu na bogactwo informacji pliki te są stosunkowo duże. Jednak opłaca się robić zdjęcia w tym formacie, ponieważ wyglądają znacznie lepiej podczas edycji (nawet przy użyciu ustawień wstępnych). Jest mniej wypalonych obszarów, nie są tak ziarniste, a ekspozycja i cienie mogą być edytowane znacznie bardziej ukierunkowane na formaty RAW.W niektórych przypadkach kolor skóry może wyglądać nieco „dziwnie” lub nienaturalnie po zastosowaniu ustawienia wstępnego. To z kolei wynika z ekspozycji i oczywiście kolorów, które pojawiają się na zdjęciu. Aby temu zaradzić, możesz na przykład zmienić pomarańczowe i czerwone odcienie na obrazie, aż znów będzie wyglądać normalnie. W tym celu wejdź w aplikację na kolory i pociągnij za kontrolki dla luminancji, nasycenia i odcienia. Nie ma tutaj żadnego konkretnego wymogu, ale musisz zdecydować indywidualnie, co dla ciebie wygląda.


Czy moje zdjęcia wyglądają dokładnie tak samo jak twoje w ustawieniach wstępnych?
Niestety zdjęcia nigdy nie będą wyglądać dokładnie tak samo, ponieważ dużą rolę odgrywają zbyt wiele czynników (aparat, ekspozycja, pora dnia, kolory). Jednak z presetami masz taki sam fundament jak ja, ponieważ używam tych ustawień wstępnych do własnych zdjęć. Masz więc największą szansę na zbudowanie podobnego kanału, takiego jak ja lub świetnej bazy do stworzenia własnego, indywidualnego stylu.
Z kim mogę się skontaktować, jeśli nie otrzymałem e-maila po zakupie?
Jeśli po zakupie nie pojawią się żadne e-maile lub inne problemy, możesz skontaktować się ze mną na blogu pod nagłówkiem „ kontakt ” w przypadku problemów lub wysłać e-mail na fstylu@wp.pl​Byłbym bardzo szczęśliwy, gdy zobaczę twoje wyniki na Instagramie. Żeby je też zobaczyć, zapraszamy do korzystania z #kamilinapreset hashtag pod zdjęciami lub do udostępniania zdjęć „Przed i po” na swoim koncie.

Kamilina Blog by Kamila Ocieczek

«

»

1 Komentarz

  • Paula

    Jeszcze nie kupowałam presetów i nie wiem czy kupię w najbliższym czasie. Mam aplikację Lightroom CC i zazwyczaj tylko rozjaśniam tam zdjęcia więc może kupię z czego innego presety. Mega zdjęcie <3 Lubię patrzeć na takie przed i po 🙂

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *