Wyszukaj...
0
TOP
Lifestyle

Presety do Lightrooma czy warto kupować? Wersja mobilna Lightroom na telefon…

Kochani zbierałam się od jakiegoś czasu aby napisać dla Was ten wpis. Często dostaje pytania jakich filtrów używam do zdjęć, jakiego programu. Czy podzielę się? Przyszedł czas aby się za to zabrać. Temat Presety do Lightrooma to temat tabu dla osób które zajmują się fotografią. Jeśli już raz poczułeś magię tego programu żaden inny nie będzie dla Ciebie doskonalszy. Przynajmniej ja tak mam. Uwielbiam go za to że mogę to zrobić równie dobrze na telefonie jak i na komputerze. Presety do Lightrooma to świetna sprawa, która pozwala w bardzo szybki sposób przyspieszyć pracę przy obróbce zdjęć. Jeśli wstawiasz zdjęcia na Instagram, to bardzo szybki sposób na skrócenie sobie czasu.

Co to są presety?  

Najprościej mówiąc to zapisane ustawienia programu, dotyczące obróbki zdjęcia. Ustawienia takie jak np. jasność, kontrast, temperatura barwowa. Mówiąc najprościej to przesunięcia suwakami które pomagają w uzyskaniu np. prawdziwej bieli. Wiele osób tworzy “autorskie” presety, które można później zakupić. Każdy kto interesuje się fotografią i poznaje jej tajniki, w pierwszej kolejności musi poznać pojęcia ekspozycji, a także balans bieli. Znając już swoje potrzeby, co chcę uzyskać na zdjęciu wiem już konkretnie, które suwaki muszę przesunąć.

Instagram to miejsce w którym znajdziemy ogrom inspiracji, a także profili którymi warto się zainspirować. Każdy kto prowadzi konto i wstawia zdjęcia, wie jak ciężko uzyskać spójność kolorystyczną. Nie mając za dużo czasu, każdy z nasz szuka gotowych rozwiązań. Również u mnie pojawił się pomysł na podzielenie się moimi presetami do Ligtrooma.

Kupując lub pobierając gotowe presety, otrzymujemy produkt. Jednak chciałabym Wam powiedzieć, że ten produkt został stworzony na potrzeby konkretnych zdjęć. Pamiętajcie każde zdjęcie jest inne, ma inne oświetlenie, kolorystykę. Przykład: mamy preset który został stworzony do zdjęć w domu, a my zastosujemy go np. do zdjęć na zewnątrz w piękny słoneczny dzień. Jaki efekt uzyskamy? Oczywiście, że odwrotny… Zdjęcie na pewno będzie prześwietlone. Wybierając preset musimy dopasować go pod takie zdjęcia jakie sami wykonujemy, do podobnych warunków.

Jeśli zaczynasz przygodę ze zdjęciami to warto zainwestować w gotowe presety, a wiecie dlaczego? Po to żeby odkryć i zrozumieć o co chodzi w przesuwaniu suwaków. W następnych postach będę Wam zwiększać wiedzę z tego programu. A teraz chciałabym pokazać Wam kilka przykładów przed/po z moimi presetami.

Kamilina Blog by Kamila Ocieczek

«

»

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *